Część naszych uczniów już na Euroweek
– Dojechaliśmy, podróż minęła beż przygód, wszyscy cali I zdrowi. A teraz spieszymy się na mecz – informowała 14 czerwca w godzinach popołudniowych jedna z opiekunek naszej szkoły, pani Elżbieta Żak, która w silnym składzie dojechała do Różanki w Kotlinie Kłodzkiej, gdzie odbywają się tegoroczne warsztaty w programie Euroweek.
Dziś, 15 czerwca dzieje się tam już naprawdę sporo. Nasi uczniowie odbywali m.in. warsztaty nt. „Jak dbać o naszą planetę”. Wszystko oczywiście w języku angielskim, który wszyscy szkolą by jeszcze lepiej się porozumiewać i korzystać ze wspaniałej kadry dydaktycznej. Specjalny plakat dotyczący tej tematyki wykonała cała grupa, a nasz Oliwier przeprowadził nawet wykład na ten temat.
Tymczasem koledzy naszych „euroweekowców” wciąż ambitnie uczą się w szkole. Relację dla was przygotowała Łucja. Oddajmy jej głos z dnia wyjazdu części kolegów i koleżanek na Euroweek.
– Trzech pierwszych lekcji (muzyka, dwie matematyki) nie było. Ludzie pożegnali odjeżdżających na Euroweek skazańców z płaczem. Autobus dojechał z leciutkim spóźnieniem, po chwili zabierając naszych przyjaciół na całe pięć długich dni. Chwilę po powrocie do klasy rozpoczął się język angielski. Grano w Kahooty o tematyce must/have to. Spokojną przerwę zaburzyło pewne wydarzenie – doszło do kradzieży trzech złotych. Na szczęście zwrócono je prawowitemu właścicielowi. Szczegóły zastrzeżone. Wychowawca bardzo się zmartwił i zezłościł. Następne godziny lekcyjne obejmowały dwa języki polskie. Odśpiewano niepisany hymn szkoły, “Trzy Słowa” oraz rozpoczęto temat lektury “Quo Vadis”. Wychowawca był lekko zawiedziony brakiem wiedzy, gdyż nikt owej książki (o ile można tak nazwać tego demona sennego klas siódmych) nie przeczytał. Przerwa przebiegła spokojnie. Po przybyciu pani od historii rozpoczęto tą lekcję (dwie godziny). Omówiono na niej dwa tematy: “Kultura i nauka II RP” oraz “Schyłek niepodległości”. Sporządzono notatki i obejrzano film dokumentalny przy akompaniamencie trajkotania PEWNYCH OSÓB upominanych wielokrotnie przez panią. Nie obyło się bez sarkazmu i ironii obydwu stron. No, nie ukrywajmy, te zajęcia to zawsze mała batalia… Przypominam, że lekcja ta jest łączona – w historii biorą udział obie klasy. Poza tym wszystkim dopuszczono się do cichej zbrodni- o zgrozo, to się stało naprawdę. Namoczono gąbkę od tablicy… nikt się nie przyznał. Po skończonej lekcji podniesiono krzesła i udano się do domów lub na przystanek autobusowy. Lekcje dnia 14. 06. 2021 zakończyły się dla obu klas siódmych. Trzymajcie się na Euroweeku, „bachorki”!